Říjen 2018

6. října 2018, 15.07

6. října 2018 v 22:40 | ღ Veronika z Orlických hor ღ |  Carpe diem

6. října 2018, 15.07

V tento den a v tuto hodinu se mi radikálně změnil život. Z internetu jsem se totiž dozvěděla, že jsem byla zvolena do zastupitelstva obce Sobkovice.

Až do poslední chvíle jsem chtěla doufat, že se tak nestane, ale nemožné se stalo skutkem, a tak se nyní budu podílet na správě věcí veřejných.Znovu nadešel čas svíček

3. října 2018 v 16:56 | ღ Veronika z Orlických hor ღ |  Carpe diem
Odjakživa jsem milovala svíčky. Samozřejmě preferuji vonné, ale především mám ráda tu intimní atmosféru, kterou dovedou navodit...a tu vykouzlí i nevoňavé svíčky.

Každý rok, když se na podzim začnou krátit dny a je mnohem dříve tma, zapaluji si ve svém pokoji nějakou tu svíčku. V posledních dvou letech jsem podnikla cestu do Rokytnice v Orlických horách, do firmy Svitr, která se výrobou svíček zabývá, a vždycky v listopadu pořádá výprodej svých skladových zásob za jednotnou cenu za kilogram. Můžete si vybrat ze spousty tvarů a barev, a tak i hodně ušetřit. Problém však je v tom, že člověk chodí po hale, vezme jednu svíčku, vezme druhou, třetí, a pak když to má vláčet v rukách, přestupovat s tím mezi několika autobusy, pomalu si nadává, proč toho zase koupil tolik. Taková je alespoň má zkušenost.

V pondělí jsem byla nakupovat pár dárků a mezi nimi byla i krásná voňavá svíčka ve skle s názvem Sweet Caramel od polské firmy Bartek, kterou mám moc ráda, protože jejich svíčky jsou opravdu moc krásné a voní. A protože měli dvě poslední, vzala jsem si tu druhou pro sebe. Včera jsem si ji poprvé zapálila a musím říci, že jsem i dlouho po sfouknutí ve svém pokoji cítila nádhernou karamelovou vůni.

Jinak z vůní preferuji především vanilku a růži, dále ovoce, kokos nebo čokoládu. Karamelovou jsem viděla snad prvně v životě, protože jinak by samozřejmě patřila mezi mé oblíbené.

A jak jste na tom se svíčkami Vy?


Pokud jste došli až sem, děkuji za Vaši návštěvu a těším se na shledanou někdy příště!